Strona główna Turystyka Zadziwiające skarby kontynentu Ameryki Południowej – Peru oraz Urugwaj

Zadziwiające skarby kontynentu Ameryki Południowej – Peru oraz Urugwaj

205
PODZIEL SIĘ

Ameryka Południowa wielu turystów zachwycała swoim orientalizmem. Podróże w te miejsca nie przystawały niemniej jednak do najbezpieczniejszych. Obniżenie przestępczości sprawiło, że turystyka mogła się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych krajów stało się Peru. Tutaj odkryć można zapierające dech w piersiach góry, rozległe pustynie, ładne, równikowe plaże oraz dżungle. Dzisiejsze miasta oferują idealne noclegi i sporo atrakcyjnych rozrywek.

Mówiąc o Peru nie wolno zapomnieć o wspaniałych atrakcjach oraz objawieniach archeologicznych. Różnorodność pejzaży jest niepospolitą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści mogą wędrować jednego dnia przez ośnieżone górskie wierzchołki, po czym udać się na wybrzeża. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest stosunkowo ciepło, ale w nocy temperatura jest na minusie. Ulewne, przelotne deszcze występują od grudnia do kwietnia. Niemniej jednak taka pogoda występuje jedynie w górach, w stolicy, Limie jednak niemalże nigdy nie pada. To samo mierzy się innych większych miast.

Ameryka Południowa mozolnie musiała przekonywać turystów do odwiedzenia swoich krajów. Turystyka do niedawna przeżywała tam bezruch. Dopiero po dyplomatycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała powolnej zmianie. Podróże do orientalnych krajów stały się nawet popularne. Takie odległe punkty od zawsze pasjonowały fanatyków kultury.

Urugwaj słynie z zdumiewających noclegów oraz bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się praktycznie standardem życia od tubylców. wobec tego również kraj ten charakteryzuje się najmniejsza przestępczością wśród krajów latynoskich tego lądu. Stolica kraju, Montevideo słynie z niesamowitego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są nieraz zaskoczeni tak potężnym rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest wobec tego perełką Ameryki Południowej. Przybywając tam wolno zmienić zdanie o całym tym wschodnim kontynencie. Bardzo znanym sportem jest piłka nożna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here