Strona główna Ogólna Wybieramy parcelę pod budowę

Wybieramy parcelę pod budowę

177
PODZIEL SIĘ

Planując budowę mieszkania, pierwszym szczegółem podjętego w tym aspekcie działania będzie na pewno znalezienie stosownej działki. W tym czasie powstaje dylemat, jakiej wielkości ma to być pole – ta o niedużych rozmiarach będzie na pewno mniejszym kosztem finansowym, niemniej jednak inne kwestie wskazują, że posiadanie obszernej działki pod budowę ma dużo zalet. W szczególe nie będziemy ograniczeni wielkością budynku mieszkalnego, który będziemy konstruować – należy wziąć też pod szczególną uwagę rozbudowę domu w przyszłości. Także sprawa dobudowania obiektów gospodarczych lub garażu też będzie niemożliwa przy działce nadmiernie małej.

Niekiedy zdarzają się nieruchomości o relatywnie dużej przestrzeni całkowitej, jednakże o kształcie prostokąta niesłychanie wydłużonego, tak, że działka po prostu jest wybitnie wąska. Jest to niekorzystne, albowiem będzie dużo trudniej stworzyć na takiej działce dom, urządzić w ogóle następnie taką działkę. Nie powinna ona w następstwie tego posiadać mniejszej wielkości aniżeli 20 metrów, powinniśmy bo wziąć pod uwagę przepisy, zgodnie z jakimi odległość ściany domu od granicy nieruchomości powinna wynosić nie mniej aniżeli 4 metry (jeżeli ściana ma otwory okienne lub drzwiowe).

Konstrukcja własnego domu to gigantyczna inwestycja, skutkiem tego nie każdego stać na taki splendor, nawet przy założeniu, że część inwestycji można zrealizować po pobraniu kredytu bankowego hipotecznego. Mimo to dom o podobnej wielkości wolno zbudować również stosunkowo niższym sumptem, przy zastosowaniu paru bazowych sposobów na niedrogie budowanie.

Na początku działka – zamiast kupować teren pod konstrukcję w modnej okolicy, gdzie ceny działek są nieraz zawrotne, wolno odnaleźć działkę położoną dalej od miasta, o statusie rolniczym oraz wystąpić o warunki zabudowy siedliskowej. Następna oszczędność to budowa domu bez jego podpiwniczenia i bez ulokowania garażu w bryle budynku. Okazuje się bowiem, że wykonanie podpiwniczenia może podnieść koszt samej budowy domu nawet do 30 procent. Kolejna kwestia to wykonanie znacznej większości prac budowniczych metodą tak zwaną gospodarską, to właśnie dzięki temu cały koszt robocizny przy budowie ma prawo zamknąć się kwotą 30 tysięcy złotych, przy założeniu, że powierzchnia konstruowanego domu nie naruszy 100 metrów kwadratowych powierzchni. Wykonujemy dach o prostej strukturze oraz przykrywamy go blachodachówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here