Strona główna Turystyka Turystyka w fascynujących państwach Ameryki Południowej

Turystyka w fascynujących państwach Ameryki Południowej

291
PODZIEL SIĘ

Państwa południowoamerykańskie pozostały uchwycone jako obiekty krajoznawcze dopiero kilkanaście lat temu. Turystyka praktycznie w żadnym razie się tam nie rozwijała. Na szczęście stan ten uległ gigantycznej poprawie. Ludzie zaczęli coraz to częściej odwiedzać te miejsca. Wyjazdy w tamte regiony stały się pasjonującą przygodą.

Współczesna turystyka kształtuje się w zastraszającym tempie. Wobec tego też większa część z nas nie umie już zachwycać się legendarnymi turystycznie krajami. Ludzie zwiedzają coraz to nowsze miejsca pragnąc je gruntownie zaznajomić. Niezwykle modne stały się podróże po Ameryce Południowej. Ciekawym państwem jest na pewno Argentyna. Jest krajem niesłychanie urokliwych krajobrazów i wielu kontrastów. Ośnieżone szczyty Andów na tle zakurzonych równin Patagonii mogą okazać się idealnym miejscem na przeżycie wakacyjnej przygody. Zwiedzanie gęstej dżungli w Missiones, jazda konna w górach Salta to tylko co poniektóre atrakcje tego regionu.

W centrum tej wspaniałej nie odkrytej przyrody znajduje się dzisiejsza stolica kraju Buenos Aires. Nowoczesne miasto oferuje perfekcyjną bazę hotelową, noclegi, restauracje, puby oraz centra handlowe. Zarówno miłośnicy miejskiego życia jak oraz dziewiczej przyrody znajdą coś stosownego dla siebie. Mimo okresu dyktatury wojskowej i paru kryzysów gospodarczych Argentyńczycy pałają chęcią życia oraz pragną ciągle się rozwijać. Mają oni trzy duże miłości: dobra kuchnia, zabawa i naturalnie piłka nożna.

Jednym z następnych wartych uwagi państw Ameryki Południowej jest położona w środkowej części kontynentu Boliwia. Kraj ten odzyskał swoją suwerenność w 1825 roku. Jak każdy kraj tego kontynentu, też Boliwia cechuje się dużym zróżnicowaniem. Miasta turystyczne są bardzo poprawnie rozwinięte, występuje elitarna baza hotelowa, noclegi, restauracje i puby. Niemniej jednak jeśli zechcemy wybrać się na dłuższą wycieczkę czeka nas niezmiernie długa droga autokarem bądź jeepem. Infrastruktura boliwijska pożąda na pewno modernizacji. Podczas takich wycieczek wolno nacieszyć oczy imponującymi krajobrazami. Boliwia jest krajem wiernym swojej rodzimej kulturze. Około dwie trzecie mieszkańców stanowi rdzenna ludność. Rodzimy dialekt, kolorowe ubrania, głośne targi oraz uliczni grajkowie, to wszystko wolno obejrzeć wybierając się na spacer po mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here