Strona główna Technologia Skala aplikacji

Skala aplikacji

279
PODZIEL SIĘ

Pewnie niektórzy zadają sobie pytanie: czemu nowe technologie są aż tak niezbędne i z zapałem używane? Otóż odpowiedzią może być fakt, że człowiek jest jednostką jaka została stworzona do tego, żeby się rozwijać. W momencie kiedy tak właściwie nikt nie inwestowałby w tego typu przedsięwzięcia, z całą pewnością nie byłoby dzisiaj komputerów, telewizorów, a może nawet żarówek czy prądu elektrycznego oraz nadal egzystowalibyśmy w jaskiniach, żywiąc się surowym mięsem. Wszystkie nowatorskie technologie sprawiają pewien krok na przód, w czas przyszły, a zarazem powstanie czegoś zupełnie nowego.

Egzystujemy w czasach, kiedy tak właściwie każdego dnia pojawiają się innowacyjne technologie, nowatorskie zaawansowane sprzęty mające umilić ludziom życie, polepszyć jego jakość czy usprawnić pracę. Nie każdy człowiek ma dostęp do wszystkich zdobyczy techniki, lecz jest jedna rzecz, o której zdają sobie sprawę i której używają obecnie prawie wszyscy – mianowicie Internet. Jest to globalna sieć, do której prawa roszczą sobie Amerykanie, a która w realności powstała we Francji, gdzie sprzyjała jako immanentna sieć do przekazywania wiadomości w pewnej jednostce gospodarczej. Wymysł ten był tak dobry, że w ciągu kilku lat opanował cały świat.

Internet jest kopalnią informacji – przetestowanych lub ewentualnie wątpliwych. Można tam odnaleźć wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy: przepisy na ciasto, na truciznę, instrukcje budowy domów lub konstruowania przeróżnych niebezpiecznych przedmiotów. W Internecie powstają też bezustannie innowacyjne portale informacyjne i społecznościowe, gdzie ludzi z zapałem dzielą się zdają sobie sprawę z tego oraz nawiązują znajomości. Dostęp ma każdy oraz jest on bezpłatny. Z popularności Internetu korzystają również producenci i usługodawcy, oferujący tam swoje artykuły.

Z sieci korzystają politycy oraz szefowie państw, łącznie z Watykanem – który przecież stereotypowo jest przeciwny postępowi oraz nauce. Nie tak dawno były papież Benedykt XVI wszedł w nową epokę wysyłają główną wiadomość na Twitterze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here