Strona główna Turystyka Niesamowity urlop w Chorwacji czy we Włoszech?

Niesamowity urlop w Chorwacji czy we Włoszech?

268
PODZIEL SIĘ

Nowoczesna turystyka proponuje nam wiele możliwości. Podróże po odległych zakątkach świata stają się coraz to powszedniejsze. W wielu przypadkach zapominamy jakie piękne miejsca znajdują się na rodzimym kontynencie. Na pewno zaskakująco ładnym europejskim krajem jest Chorwacja. Łagodny śródziemnomorski klimat, 1000 wysp, ponad kilometr kontynentalnej linii granicznej to nieliczne atrakcje tego idealnego miejsca.

Panorama na czyste, błękitne wody Adriatyku, morze, słońce i miasta zbudowane na wzór wenecki robią niesamowite wrażenie. W kuchni dominują lekkie posiłki złożone ze świeżych owoców morza. Współczesne miasta posiadają wspaniale rozbudowane noclegi, restauracje oraz nocne rozrywki.

Dzięki temu Chorwacja jest niejednokrotnie odwiedzana przez podróżników z całego świata. Klimat w tym państwie jest wybitnie zróżnicowany. W lecie oraz w zimie klimat jest ogromnie łagodny. perfekcyjne warunki powodowe przyciągają tutaj rzeszę turystów. Chorwacja może być doskonałym pomysłem na rodzinną, niezapomnianą wyprawę oraz niezwykłą przygodę.

Kto z nas nie kojarzy Włoch? Wytworne, kulturalne państwo o świetnym klimacie od wieków animowało malarzy i poetów. Dziś atrakcyjne miasta takie jak Wenecja, Florencja czy Neapol stały się globalnymi stolicami mody oraz stylu. Wspaniała baza hotelowa, noclegi, kluby oraz puby, a w głównej mierze włoskie restauracje są wspaniałymi atrakcjami tego państwa. Będąc tam ktokolwiek czuje się jakby był w kulturalnym ośrodku Europy.

W większych miastach niezmiernie w szeregu przypadków organizowane są festiwale kulturalne. Na pewno nie można się tam nudzić. Od zawsze miasto to przyciągało w szczególności idealnym klimatem. Temperatury latem są o wiele łagodniejsze na północy aniżeli na południu. Północ jest obszarem o kolosalnej wilgotności. Włochy cieszą się imponującą pogodą cały rok, jednakże najlepszymi miesiącami do odwiedzin są kwiecień oraz czerwiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here