Strona główna Ogólna Nagrzewanie – oryginalne, nowoczesne i przyjazne dla środowiska

Nagrzewanie – oryginalne, nowoczesne i przyjazne dla środowiska

169
PODZIEL SIĘ

Projektując swój wymarzony lokal mieszkalny, od razu warto zastanowić się, jaki zastosujemy w nim układ ogrzewania. Zależnie od wyboru bo systemu ogrzewania od razu na etapie budowy będzie konieczne zastosowanie wiarygodnych rozwiązań technicznych, uwzględniających sprawy ogrzewania. Dziś jest dużo typów systemów grzewczych, zaczynając od tradycyjnych, innymi słowy wstawienia pieca grzewczego na węgiel czy też drzewo, przez ogrzewanie gazowe, elektryczne czy na olej opałowy. Każde z tych rozstrzygnięć ma własne mocne oraz słabe strony, skutkiem tego wypada wybrać system perfekcyjny dla konkretnego przypadku.

Czasami uwarunkowania dyktują miarodajne rozwiązania, na przykład ma prawo zaistnieć taka sytuacja, kiedy wznoszony dom będzie znajdował się w obszarze otoczonym programem środowiskowym, zezwalającym tylko na zastosowanie takiego systemu ogrzewania, które będzie pro-ekologiczne. Z kolei fakt braku w bliskości nieruchomości budowniczej sieci instalacji gazowej spowoduje eliminacje, już na starcie, myśli o ocieplaniu gazowym domu, które jest wygodne, relatywnie tania jest infrastruktura niezbędna do tego rodzaju ogrzewania i jest to system dosyć pomocny cenowo.

W ostatnim czasie coraz bardziej atrakcyjne staje się nagrzewanie domu za pomocą wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Do w najwyższym stopniu popularnych należą: kolektory słoneczne, pompa ciepła oraz przydomowa elektrownia wiatrowa. Kolektory słoneczne lokowane są lub na dachu budynku, czy też również obok niego, na wyjątkowych podstawach. Niemniej jednak to źródło ogrzewania może służyć tylko jako uzupełniające źródło ciepła, w zasadzie w miesiącach wiosennych oraz letnich, kiedy jest najogromniejsze nasłonecznienie. Zastosowanie pompy ciepła to przyciągające rozwiązanie, jednak relatywnie kosztowne. Jest to dochodowa forma ocieplania domu, jeżeli jest on relatywnie obszerny – nie opłaci się tego rodzaju inwestycja przy domu na przykład 100 metrowej powierzchni. Zastosowanie przydomowej elektrowni wiatrowej to zajmujące rozwiązanie, taka inwestycja może przez kilkadziesiąt lat zagwarantować nam źródło ciepłej wody, służącej również do ogrzewania budynku, jak także oraz do celów bieżących wymogów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here