Strona główna Dom Innowacyjne rolety antywłamaniowe i ich funkcje

Innowacyjne rolety antywłamaniowe i ich funkcje

57
PODZIEL SIĘ

Rolety antywłamaniowe są nowoczesnym sposobem na ochronę domu i mieszkania. Łączą one w sobie dużą funkcjonalność przy okazji wraz z ciekawym designem i rozwiązaniem dekoracyjnym.

Nowoczesne systemy okienne stanowią dodatkową warstwę zabezpieczającą przed intruzami. Letnią porą roku, rolety chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i dzięki temu zachowują optymalną temperaturę wewnątrz budynku. Zimą natomiast pomiędzy roletą a oknem powstaje pewnego rodzaju warstwa izolująca, która wpływa znacząco na zmniejszanie strat ciepła.

Szacuje się, że dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić do nawet 20-30 % ciepła w sezonie grzewczym. Przekłada się to wobec tego zarówno na ekonomię jak i również na ekologię. Obecnie, tym systemom można poddać zarówno małe jak i duże okna, nawet te tarasowe. Rolety atestowane zapewniają najwyższą jakość ochrony.

Systemy obsługi rolet antywłamaniowych

Rolety antywłamaniowe zewnętrzne można sterować za pomocą kilku systemów obsługi. Obecnie, w dzisiejszych czasach najpopularniejszym a zarazem najwygodniejszym wariantem jest model sterowany elektrycznie. Za pomocą pilota, nawet z odległości kilku bądź kilkunastu metrów można odsunąć i zasunąć roletę. Można ją odsunąć całkowicie lub do połowy. Wyżej wymienione rolety antywłamaniowe mogą być także sterowane za pomocą zwijacza sznurkowego oraz korbki. Celem dodatkowej ochrony, niektórzy domownicy decydują się opcjonalnie na montaż zamka baskwilowego. Taki zamek można w każdym momencie zamknąć, dzięki czemu jeszcze trudniej będzie dostać się do domu lub mieszkania.

Rolety antywłamaniowe dostępne wraz z moskitierą

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie rolet wraz z moskitierą. Jest to zintegrowany system, który stanowi dodatkową ochronę przed insektami znajdującymi się w pobliżu okien. Rolety mogą być projektowane z różnorodnych komponentów. Najczęściej w procesie produkcji używa się PCV, aluminium, jak i również pianki poliuretanowej do wypełnienia przestrzeni.

Obecnie rolety antywłamaniowe występują w wielu fakturach, wzorach i kolorach. Najbardziej jednak dominująca jest klasyczna, czarna, granatowa oraz brązowa kolorystyka. Dobrze współgra ona z elewacją i dachem. Rolety zasadniczo dzielone są również na fasadowe oraz nadtynkowe, oba warianty są równie popularne i dobrze zabezpieczają one okna. Różnią się sposobem montażu i wyglądem.

Rolety antywłamaniowe uruchamiane o określonej porze dnia

Rolety antywłamaniowe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych zastosowań technologicznych, mogą być uruchamiane o określonej porze dnia. Takie czasowe ustawienia zawsze można zmienić w pilocie. Mogą one również zasuwać się i odsuwać o wschodzie oraz zachodzie słońca.

Warto zauważyć, że w przypadku zastosowania wielu rolet w domu, można je wszystkie uruchomić za pomocą jednego przycisku, można również każdą z osobna sterować. Rolety antywłamaniowe dzielą się również na jednolite oraz dzielone. Te drugie stosowane są najczęściej w dużych powierzchniowo oknach.

Więcej informacji

Dowiedz się więcej o zabudowach balkonów czy żaluzjach do domu – https://skarbiec.tiu.pl/ – sprawdź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here